Het is dit keer geen kikker, maar een generatieding

HA1722025.jpg hoofdartikel

Het is de dag na de wedstrijd van Team 6+1 en met pijn in mijn rug ben ik dit hoofdartikel aan het schrijven. Rugpijn die ik vorige week licht had, maar gedurende de wedstrijd steeds erger werd. Achteraf gezien was het misschien verstandig geweest om mijzelf te laten wisselen, maar ik ben nou eenmaal een voorstander van gewoon doorbikkelen.

Hoofdartikel.PNG

Vroeger zou ik morgen nergens meer last van hebben, maar met de jaren gaat het herstel net even wat minder snel. Doorbikkelen en niet meer de jongste. Wat dat betreft, en uiteraard ook andere dingen, ben ik een echte Gen X’er. De enige in een ploeg die, op mij en een paar Gen Y’ers na, vooral uit Gen Z bestaat. Gister was ik trouwens niet alleen de enige Gen X’er in mijn team, maar ook de enige in het veld (wat je trouwens mag verwachten als je tegen een studentenvereniging speelt).

Deze generatiecocktail is geen probleem in Team 6+1. Zowel in het veld als buiten het veld kunnen we het prima met elkaar vinden. Ok, qua uitslagen zit het vergeleken met vorig jaar een beetje tegen, maar met twee winstpotten op rij hebben we hopelijk de stijgende lijn te pakken. Dat we als team ook wel tegen een stootje kunnen bleek afgelopen januari wel. Toen vond de uitgestelde Sinterklaas- en Kerstviering plaats, waarbij de gedichten centraal stonden. De gedichten waren eigenlijk gewoon roasts op rijm. Een aantal waren nog schappelijk, maar er waren er ook een paar bij die de grenzen aantikten. Gelukkig zat er ook een ondertoon van liefde in en gaan we binnenkort weer wat leuks doen met zijn allen. Voordat we met zijn allen wat gaan doen, gaan we met een deel van het team nog wat doen: meedoen aan de pubquiz op Achilles.

Voor het eerst in jaren doen ik, en Rinus, dus niet mee als onderdeel van tweevoudig winnaar “Het is een Kikker”. Het team waarmee we dit jaar meedoen is generationeel een representatieve afspiegeling van Team 6+1; Gen X, Y én Z zijn van de partij. Dat dat waarschijnlijk geen overbodige luxe is bleek de afgelopen edities wel. De meeste vragen over influencers, singer-songwriters en games gingen compleet langs de kikkers heen.

Andersom zagen jonge teams water branden bij vragen over muziek en films uit de jaren 80 en 90 (en dat water niet kan branden weet iedereen wel, maar het kan wel net lijken alsof het brandt. Oefenquizvraag: welke stoffen ontbranden als ze in contact komen met water?).

Ik ben erg benieuwd wat voor vragen er nu weer uit het vreemde brein van Tom, Niek en Erwin komen. Verbanden zoals koppel de ziekte aan de artiest (bijvoorbeeld ALS en George Kooymans, Gilles de la Tourette en Lewis Capaldi)? Of welke zanger(es) is de (ex-)partner van welke sporter? Of, of, of.. Kortom, het kan alle kanten op. Vorige keer zat het in rap tempo vol, dus ik zou zeggen: geef je snel op!

Leon

Datum 18-02-2025 11:00
Tags