Wedstrijdverslagen: wat gebeurde er deze week op de velden?

[Update: Verslag Achilles 1 van Laura toegevoegd] In deze rubriek lees je de recente, leuke, ludieke en spannende verslagen van de wedstrijden van afgelopen week. De E3 & E4 waren "Team van de Week" in alweer het laatste zaalweekend. De E3 was al uitgespeeld en de spelers waren dan ook topfit voor het oplopen. De E4 won na een thriller tegen Die Haghe E4 met 3-4 in hun eigen wedstrijd en zo te zien hebben ook zij alle handtekeningen van de Toppers van 1 en 2 verzameld na hun overwinning. Er zijn verslagen aangeleverd van de wedstrijden van Achilles 1, 2, 6, D1 en F2. Toppers! Een verslag(je) van de andere teams hebben we (nog) niet mogen ontvangen? Spelers, trainers/coaches, begeleiders en/of ouders spreek onderling af wie er een verslag maakt en pak het toetsenbord! [Foto: Achilles Media - Joost van Soest]

  • Niemand kan alle wedstrijden kijken, maar met de verslagen houden we elkaar toch een beetje op de hoogte.
  • Ook een wedstrijdverslag geschreven? Mail deze dan voor maandagochtend 12:00 uur naar website@hkvachilles.nl.
  • Alle uitslagen en standen staan ook op onze website, deze vind je hier: Uitslagen en Standen.

Huisfotograaf Joost van Soest was weer aanwezig bij Achilles 1+2. Bekijk de foto's in het fotoalbum via Actueel / Foto's / Competitie / senioren / 15 maart '25.

 Achilles 1 en 2 > Lees hier het verslag van Peter F. van Achilles 1+2.

 

Achilles 1 - BEP 1

De belangen waren groot voorafgaand aan de laatste zaalwedstrijd van dit seizoen. Achilles had het kampioenschap niet meer volledig in eigen hand, maar winst was essentieel om zicht te blijven houden op de titel en daarmee promotie naar de hoofdklasse (wellicht tegen beter weten in, maar hoop doet leven). Bovendien speelden er genoeg revanchegevoelens. Zo werd eerder in het seizoen de uitwedstrijd in Purmerend nog verloren, waarmee Achilles (achteraf gezien) het kampioenschap heeft verspeeld. Met dit nog vers in het geheugen, was Achilles tot op het bot gemotiveerd om dit laatste duel te winnen. Maar ook BEP kwam met een strijdplan richting Den Haag. Zij streden voor hun laatste kans op handhaving in de overgangsklasse.

De wedstrijd begon echter niet zoals gehoopt. Achilles had moeite om in het ritme te komen, wat resulteerde in veel plaatsfouten en een onrustige start. BEP profiteerde hiervan en stond zelfs gedurende de eerste helft lange tijd op voorsprong. Ondanks deze moeilijke beginfase vond Achilles langzaam de aansluiting en trok met een aantal rake afstandsschoten de wedstrijd naar zich toe. De ploegen zochten met een stand van 10-8 in het voordeel van Achilles de kleedkamers op.

Na rust bleef BEP in de buurt van Achilles, maar het was duidelijk dat het de thuisploeg was die de wedstrijd controleerde. Achilles bleef het initiatief nemen en hoewel BEP nog één keer op gelijke hoogte kwam, is de overwinning niet meer serieus in gevaar gekomen. Achilles bewees nog maar eens dat het ondanks de moeilijke start het juiste karakter had om ook deze wedstrijd over de streep te trekken.

De uiteindelijke score gaf aan dat Achilles het betere van het spel had en de overwinning verdiende, met een 19-16 zege als resultaat. Helaas bleek al snel na de wedstrijd dat KVA een riante voorsprong op Rohda had genomen en dat ze deze voorsprong niet meer uit handen zouden geven. KVA promoveert daarmee naar de hoofdklasse en Achilles rest niets anders dan genoegen te nemen met een tweede plaats. We weten wat ons volgend seizoen te doen staat, maar nu eerst knallen en bovenal genieten van het uitkomen in de Ereklasse!

Groetjes,
Laura

 

Deetos 7 - Achilles 6

Deze zondagochtend moesten we vroeg op pad om in Dordrecht punten te pakken. Vorige wedstrijd had Deetos ons flink ingemaakt met 11-17, maar vandaag zouden we gaan voor de winst om een gedeelde 3e plek te krijgen in de poule.

We gingen steeds een beetje gelijk op. Deetos pakte steeds wat punten, maar we kwamen steeds terug. Mooie doelpunten van Lars, Joram en Quirina in de eerste helft. 6-5 in de rust, dit moet toch te winnen zijn?? Er werd lekker afgevangen onder de paal en de scheids gaf ons soms ook nog wat ballen mee.

Joram, Thomas en Judith maakten nog alledrie een mooie puntje in de tweede helft, helaas wilden de rest van de schoten er niet in. We hadden veel kansen en het had echt gekund, maar uiteindelijk helaas met 12-9 verloren.

Op naar het veldseizoen waar we weer op zaterdag spelen en weer ouderwets Achilles 7 zijn.

Groetjes, Manon

 

downloaden%20(1).png

 

Tempo D1 – Achilles D1

Na een heerlijk ontbijt bij de familie Maessen, reisde de D1 af naar Alphen aan de Rijn voor een wedstrijd tegen Tempo. In de thuiswedstrijd hadden we het even moeilijk met ze, om vervolgens toch relatief makkelijk te winnen. Deze zaterdag werd het een andere wedstrijd. Verdedigend hielden we het de eerste helft potdicht. De aanval van Tempo raakte meer en meer gefrustreerd, omdat we vrijwel al hun aanvallen wisten te neutraliseren, op enkele schoten en een grote kans na. Wel hadden we even wat moeite om de bal naar onze aanval te krijgen, daar waren aanvankelijk drie of vier pogingen voor nodig.

De aanval speelde niet in een bijzonder hoog tempo, maar wist wel veel beter dan Tempo tot kansen te komen, onder andere door enkele mooie passes. Er werd het een en ander geëxperimenteerd deze wedstrijd, die zich daar ook prima voor leende. Langzaam liepen we uit tot uiteindelijk een 0-6 voorsprong bij rust.

Dat we die 0 niet zouden kunnen vasthouden, dat leek op zich wel logisch, maar het was wel fijn dat toen Tempo de korf wist te vinden, wij dat in de aanval daarna ook steeds gelijk deden, waardoor ze geen minuut in de buurt konden komen. Ook was het fijn dat we wel iets vaker scoorde, zodat we ook de tweede helft de bovenliggende partij waren, al was het verschil een stuk kleiner.

Het eindsignaal kwam bij 5-13. Helaas net als vorige week net die 14 niet gehaald, wat extra jammer is omdat het aantal gescoorde doelpunten in 12 wedstrijden zo bleef hangen op 143, waar 144 toch net wat leuker was geweest.

Al met al heeft de D1 een sterk zaalseizoen achter de rug, waarin we ook nog eens veel hebben kunnen leren. Op het veld wacht ons een sterke poule, met zaalhoofdklassers ONDO en Die Haghe. Dat zullen mooie meetmomenten zijn om te zien hoever we nu eigenlijk echt zijn.

Joost

 

DES F3 - Achilles F2

Na de kampioenseuforie van vorige week stond er vandaag nog 1 wedstrijd op de planning: de uitwedstrijd tegen hekkensluiter DES. Bij aankomst in de sporthal was het wat chaotisch met 6 F-teams die tegelijkertijd moesten spelen, maar stipt om 11.10u startte de wedstrijd. Achilles zoekt de gaten en werkt goed samen. DES laat niet zo maar van zich winnen, maar als we schieten op de korf is 't telkens raak en na 7 minuutjes is de superspeler in t veld. Het eerste kwart eindigt met 0-4. Het tweede kwart gaat in een zelfde lijn verder. Een trotse DES-speler weet tussendoor te scoren en we eindigen met 1-7 dit kwart. In het derde kwart wordt het tempo wat opgevoerd. Achilles maakt goed gebruik van de gaten die vallen, vangt goed af en werkt goed samen om de bal weer bij de eigen korf te krijgen. Het derde kwart eindigt in een 2-12 en daarmee is de laatste rust van die zaalseizoen een feit. De spelers zijn klaar voor de grande finale. Het is opletten geblazen want de een na de andere bal belandt in de korf. Er vallen 12 doelpunten en alle spelers hebben tenminste 1x gescoord! Perfect om t seizoen mee af te sluiten. Ook deze punten nemen we met een eindstand 4-22 mee naar huis.
Wat hebben de leeuwtjes van de F2 het geweldig gedaan! Maar liefst 145 keer gescoord (met 51 tegendoelpunten), goed samengewerkt maar vooral veel plezier gemaakt! Wij zijn klaar voor ons eerste veldseizoen!!

Simone

DSC09278-Enhanced-NR.jpg

DSC09141-Enhanced-NR.jpg

Datum 17-03-2025 12:00
Tags